Loading…

8. Jegavas Roņu Kauss – IWSA Pasaules Kausa 1.posms

2016.gada 4. Un 5. novembrī skaistajā pilsētā Jelgavā notika 8. Jelgavas Roņu Kauss – jau otro gadu pēc kārtas IWSA (Starptautiskās Ziemas Peldēšanas Asociācijas) Pasaules Kausa 1. posms. Pēc pagājušā gada plāna, ziemas peldēšanas čempionāta norises vieta šogad bija akvatorija starp “Driksas” un “Mītavas” tiltu, tieši pilsētas centrā pie “Silvas tējas namiņa”, pretī Driksas promenādei.

Pasākums veiksmīgi norisinājās pēc plāna. 4. novembrī notika akreditācija un reģistrācija, katrs dalībnieks saņēma sertifikātu par piedalīšanos un peldētāja pasi. Pirmajā sacensību dienā norisinājās 450m izturības peldējumi, kas notika sešu 25m celiņu akvatorijā. 5. novemrī notika oficiālā čempionāta atklāšanas ceremonija, kurā piedalījās pilsētas mērs Andris Rāviņš, Sporta Servisa Centra direktors Juris Kaminskis, Starptautiskās Ziemas Peldēšanas Asociācijas (IWSA) prezidente Mariia Yrjö-Koskinen un IWSA vice presidents, kā arī Kausa galvenais organizators Aleksandrs Jakovļevs. Tam sekoja 4 veidu peldējumi ar laika kontroli (stafetes 4х25m brīvajā stilā, brass 25m, tauriņstils 25m un brīvais stils 50m), kā arī peldējumi bez laika kontroles, kuros piedalījās 9 pavisam jauni peldētāji. Čempionāts bija veiksmīgs un notika augstā emocionālā līmenī.

“Jelgavas Roņu” kausā piedalījās 202 ziemas peldētāji no 17 valstīm (Latvija, Igaunija, Krievija, Baltkrievija, Lielbritānija, Somija, Īrija, Austrija, Polija, Dānija, Vācija, Francija, Zviedrija, Beļģija, ASV, Jamaika un Čīle). Kopumā bija 337 individuālie starti (distancēs – 25m brass, 25m tauriņstilā un 50m brīvais stils). Tostarp 450m izturības peldējumā brīvajā stilā piedalījās 7 sievietes un 23 vīrieši.

Stafešu peldējumā 2 kategoriju grupās (S1 – līdz 200 gadiem (dalībnieku vecumu summa) un S2 – vairāk par 200 gadiem) par Jelgavas Roņu Kausu 2016 cīnijās 15 komandas. Vislabāko rezultātu grupā S1 rādija komanda “Tallinn Winterswimming Centre”, Igaunija, kā arī grupā S2 uzvarēja komanda “U-Club” no Tallinas. Katra komanda saņēma Jelgavas Roņu Kausu.

Pēc visu peldējumu punktu kopvērtējuma Nācijas Kausu otro gadu pēc kārtas saņēma komanda no Latvijas, un kārtējo reizi tas ir klubs “Jelgavas Roņi”, kas nopelnīja visvairāk punktu visās kategorijās.

Jelgavas Roņu Kauss 2016 – IWSA Pasaules Kausa 1. posms tika veiksmīgi organizēts sadarbībā ar Jelgavas Domi, “Sporta Servisa centrs”, “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”, “Zemgales Olimpiskais centrs”, “Jelgavas Jahtklubs”, IWSA (Starptautiskā ziemas peldēšanas asociācija), “Igate”, “Silva”, “Tīmermaņa foto”, “Alitana”, „PR”.

Leave a Reply